ДРС зобов’язала МОЗ дотримуватися вимог закону у сфері ліцензування

19.08.2021

13761Державна регуляторна служба України відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», Положення про ДРС та на підставі Акту планової перевірки направила до Міністерства охорони здоров’я України Розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері ліцензування.

Голова ДРС Олексій Кучер повідомив, що направив Міністру охорони здоров’я України розпорядження про усунення порушень та зобов’язав забезпечити дотримання вимог закону щодо формування ліцензійних справ і розробити проєкт Постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до Ліцензійних умов з провадження господарської діяльності з медичної практики та діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини – в частині зміни порядку та форми подання документів, що додаються до заяви на отримання ліцензії.

За словами очільника Служби, ще у 2019 році під час перевірки МОЗу ДРС виявила, що міністерство як орган ліцензування не виконує вимогу закону щодо виготовлення електронної копії документів, поданих для отримання ліцензії на паперових носіях.

«Тоді ДРС не виписала адмінпротокол на посадових осіб міністерства. Вони пояснили порушення тим, що в ліцензійних умовах на провадження господарської діяльності з медичної практики була вимога подавати зшиті документи. Але пообіцяли оперативно все виправити та усунути виявлені порушення», – повідомив Олексій Кучер та наголосив, що під час планової перевірки у 2021 році виявилося, що за два роки ніхто нічого не зробив.

За словами Голови ДРС, вийти на перевірку та виявити порушення вимог законодавства — лише половина справи, яку виконує ДРС в інтересах підприємців.

«Найскладніше, потім домогтися своєчасного усунення цих порушень державними органами», – заявив Олексій Кучер та висловив сподівання, що цього разу у МОЗі виконають свою обіцянку і протягом місяця повідомлять про це Державну регуляторну службу.