ДРС склала три адмінпротоколи за результатами перевірки Морської адміністрації

03.08.2021

Державна регуляторна служба України направила до Солом’янського районного суду м. Києва три протоколи про адміністративні правопорушення на посадову особу Державної служби морського та річкового транспорту України.

Протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 166 КУпАП, були складені за результатами планової перевірки додержання Морською адміністрацією вимог законодавства у сфері ліцензування господарської діяльності.

В ході перевірки було встановлено, що Морською адміністрацією у період з 12 травня по 25 травня 2021 року проводилася планова перевірка ТОВ «ДОНМАР», за результатами якої посадовою особою органу державного нагляду (контролю) не було складено відповідний акт.

Також Морською адміністрацією у період з 04 червня по 10 червня 2021 була запланована перевірка ДП «Морський торгівельний порт «Чорноморськ», про що контролери мали повідомити суб’єкта господарювання не пізніше як за десять днів до дня здійснення цього заходу. Проте, фактично ДП «Чорноморськ» було повідомлено про початок планової перевірки за чотири календарних дні – 31 травня 2021 року.

Крім того, представники ДРС встановили факт невнесення до «Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю)» інформації про проведену Морською адміністрацією планову перевірку ПП ВТФ «АБАД».

Таким чином посадові особи Державної служби морського та річкового транспорту України порушили низку статей Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

«Проведення перевірки без своєчасного письмового повідомлення, ненадання підприємцю складеного акта, а також невнесення відомостей до ІАС ДНК є підставами для притягнення посадових осіб органів державного нагляду (контролю) до адміністративної відповідальності», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер.

За словами очільника Служби, жорстко реагуючи на кожен факт недотримання вимог законодавства контролерами, ДРС прагне запобігти порушенню прав підприємців в майбутньому.