ДРС провела нараду щодо належної підготовки звітів про відстеження результативності регуляторних актів

20.08.2021

Представники понад 200 органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з усієї України взяли участь в онлайн-нараді щодо вирішення проблемних питань підготовки звітів про відстеження результативності регуляторних актів, яка відбулася 19 серпня за ініціативи Державної регуляторної служби України.

За інформацією фахівців Департаменту державної регуляторної служби, під час аналізу звітів про відстеження результативності регуляторних актів, наданих регуляторними органами у першому півріччі 2021 року, було виявлено чимало фактів порушень вимог законодавства як у проведенні заходів з відстеження результативності, так і під час оформлення звітів.

З огляду на типові порушення ДРС було підготовлено методичні рекомендації щодо процедури відстеження результативності регуляторних актів та підготовки звітів про відстеження, які необхідно враховувати під час роботи.

Органам влади було запропоновано протягом місяця привести свою регуляторну діяльність у відповідність до вимог Закону в частині належного виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів.

Під час онлайн-наради представники ДРС домовилися зібрати та опрацювати запити від регуляторів, щоб найближчим часом надати письмові роз’яснення, які будуть корисні усім органам влади під час підготовки звітів про відстеження.

Нагадаємо, що за законом ДРС наділена повноваженнями приймати рішення про необхідність перегляду регуляторного акта та про необхідність усунення порушень принципів державної регуляторної політики на підставі аналізу звіту про відстеження результативності регуляторного акта.