ДРС допомагає розпорядникам регуляторних відкритих даних їх оприлюднювати

01.10.2019

71003592_10219150906738744_7524500402981568512_oЦього тижня представниця Державної регуляторної служби України Ірина Ільєва взяла участь у навчальному турі до Open Data Institute, що знаходиться у місті Лондоні, у рамках програми Open Data Leaders Network, яку координує USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Під час навчання Open Data лідери з українських міст та органів влади обмінювалися досвідом між собою та представниками делегації з Сербії, дізнавалися про різні сервіси на основі відкритих даних, а також про корисні інструменти, які допомагають у підтримці, публікації та використанні даних. 

Чому ДРС вважають одним із лідерів Open Data?

  • Державна регуляторна служба України запровадила тренд стандартизації відкритих наборів даних. Саме за ініціативи проекту «Регуляторна мапа України», разом з експертами Програми «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS розроблено перші в Україні стандарти наборів відкритих даних регуляторних органів.
  • ДРС разом із партнерами пропонує готові рішення для виконання вимог законодавства та покращення якості майже 10-ти тисячами розпорядників, а саме: Методичні рекомендації для публікації регуляторних відкритих даних та OpenDataПублікатор – онлайн сервіс формування наборів відкритих даних, який спрощує роботу розпорядникам.
  • Завдяки тому, що ДРС запропонувала готові рішення для публікації наборів регуляторних відкритих даних, ці дані одні з найбільш якісних на порталі data.gov.ua.
  • ДРС разом із партнерами проводить масштабні навчальні заходи щодо впровадження стандартів наборів відкритих даних регуляторних органів.
  • Територіальні органи ДРС консультують та проводять роз’яснювальну роботу щодо важливості публікації регуляторних відкритих даних та розвитку інфраструктури відкритих даних загалом у всіх регіонах України.
  • ДРС була ініціатором близько 500 публікацій у ЗМІ та соцмережах про відкриті дані тільки за 2018 рік. Це ціла кампанія!

70949590_2420266138087691_3093393960937193472_nНагадуємо, щоб виконати вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» на сайті ДРС розміщені Рекомендації для формування та оприлюднення відкритих регуляторних даних. Їх можна знайти натиснувши на жовтий банер «РЕГУЛЯТОРНІ ВІДКРИТІ ДАНІ» в правому нижньому куті головної сторінки відомства. Рекомендації дають регуляторним органам прості та зрозумілі інструкції щодо оприлюднення наборів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Так, у розділі «Корисні ресурси» розпорядники інформації мають змогу знайти гіперпосилання на Онлайн-сервіс для створення стандартизованих наборів даних від проекту Регуляторна мапа України. Цей сервіс є інтуїтивно зрозумілим і дає можливість, користуючись підказками, сформувати два набори відкритих регуляторних даних: «Перелік регуляторних актів» та «План підготовки проектів регуляторних актів» у необхідному форматі. Для зручного користування сервісом та можливості зберігати і використовувати в подальшому сформовані набори даних рекомендуємо пройти просту процедуру реєстрації.

У разі, якщо питання виникають на етапі реєстрації або розміщення наборів відкритих даних безпосередньо на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, спеціально для розпорядників інформації в розділі «ІНФОХАБ» Порталу розміщено методичні рекомендації та повна Інструкція розпорядника інформації Єдиного державного веб-порталу відкритих даних.

З питаннями щодо здійснення регуляторної діяльності місцевими органами влади, формування та оприлюднення наборів відкритих регуляторних даних розпорядники можуть звертатися до Секторів Державної регуляторної служби у областях України.