18 грудня в УКМЦ відбудеться брифінг щодо посилення відповідальності контролерів. Нардепи та експерти пропонують бізнесу пильнувати за діяльністю посадовців

14.12.2017

ukraine_crisis_logo_zippedУ понеділок, 18 грудня 2017 року, в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться брифінг з нагоди реєстрації законопроектів щодо посилення відповідальності контролерів. Початок брифінгу о 14:00 год., реєстрація – з 13:30 год.

7 грудня 2017 року у Верховній Раді України за номером №7373 зареєстровано проект Закону України Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів», який дозволить зробити більш прозорою і ефективною роботу дозвільної системи у сфері господарської діяльності і надасть підприємцям реальні інструменти для протидії зловживанням чиновників.

«Законопроект вдосконалює механізм фіксації порушень прав підприємців і відповідальності за це посадових осіб дозвільних органів. Він визначає чіткі санкції, які можуть бути застосовані до посадових осіб дозвільних органів за порушення прав підприємців. Це суттєво збалансує права підприємців та обмежить свавілля і маніпуляції з законодавством окремими дозвільними органами. Особливо потрібно звернути увагу на питання відповідальності за видачу дозвільних документів, які не входять до переліку, закріпленому у Законі України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності». Це актуально також на рівні місцевого самоврядування», – прокоментувала законопроект Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

Це другий із трьох законопроектів, спрямованих на створення можливості для підприємців захищати свої права при взаємодії з органами влади, які розроблено за допомогою експертів Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) та в координації зі спеціалістами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також народними депутатами України.

Перший законопроект із пакету – проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій посадових осіб суб’єктів владних повноважень при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» за № 7326 зареєстровано 20 листопада 2017 року.

Шляхи вирішення найбільш проблемних і актуальних питань у стосунках бізнесу і посадових осіб контролюючих та довзвільних органів допомагає знаходить активний діалог з представниками громадських об’єднань, що входять до Громадської ради при Державній регуляторній службі України, на яку наразі покладено контроль  за дотриманням посадовцями чинного законодавства у відповідних сферах.

Спікери:

Ксенія Ляпіна, Голова Державної регуляторної служби України

Оксана Продан, народний депутат України, Голова Всеукраїнського об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця»

Віктор Галасюк, народний депутат України, Голова комітету ВР України з питань промислової політики та підприємництва

Сергій Кіраль, Народний депутат України

Олександр Пліва, експерт Програми USAID ЛЕВ, член Громадської ради при Державній регуляторній службі України

Любомир Чорній, старший експерт Програми USAID ЛЕВ