На Вінниччині обговорили актуальні питання розвитку малого бізнесу

11.09.2017

1Днями завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь у робочій зустрічі представників місцевих органів влади та малого і середнього бізнесу Могілів-Подільського, Чернівецького та Ямпільського районів Вінницької області.

Так, в. о. голови Могилів-Подільської районної державної адміністрації  Михайло Гоцуляк представляючи інституцію бізнес-омбудсмена у Вінницькій області та представника в районі зазначив, що районна влада зацікавлена в розвитку малого та середнього бізнесу, тому діяльність установи бізнес-омбудсмена є надзвичайно важливою в цьому аспекті.

У свою чергу, бізнес-омбудсмен у Вінницькій області  Ігор Швець розповів про  повноваження, мету, цілі і завдання інституції, як у Вінницькій області, так і представництва у Могілів-Подільському, Чернівецькому та Ямпільському районах, а саме: захист інтересів бізнесу перед органами публічної влади та  вирішення спірних питань до судових процесів. Розгляд скарг щодо можливого вчинення корупційних діянь або інших порушень законних інтересів суб’єктів підприємництва внаслідок дій або бездіяльності посадових осіб.

Експерт Спілки підприємців «Стіна» Євген Зільберт у своєму виступі навів практичні приклади захисту інтересів представниками малого та мікробізнесу та надав рекомендації щодо застосування законодавчо визначених інструментів відстоювання своїх прав. При цьому, експерт наголосив, що задля започаткування конструктивного діалогу із органами влади, бізнесу необхідно висловлювати свої пропозиції та пропонувати своє бачення та методи вирішення спірних питань.

Під час свого виступу завідувач Сектору ДРС Олеся Данілова окреслила основні напрями співпраці у рамках наданих повноважень та основних завдань Державної регуляторної служби. Як було зазначено, серед пріоритетів діяльності Державної регуляторної служби – робота над усуненням бар’єрів для ведення бізнесу, яка передбачає вироблення якісних управлінських рішень відповідно до вимог регуляторного законодавства. При цьому, було поінформовано про надані законодавством права представникам бізнесу у сфері державної регуляторної політики та окреслено основні законодавчо закріплені інструменти впливу на регуляторну діяльність органів влади.

Наприкінці зустрічі відбулась жвава дискусія щодо ставлення підприємців до  реформування спрощеної системи оподаткування, підняття розміру мінімальної заробітної плати та інших питань, які хвилюють підприємців сьогодення. Попередньо підприємцям були надані рекомендації та роз’яснення щодо відстоювання своїх прав та інтересів за підтримки інституцій, які були представлені. Під час дискусії щодо прийняття регуляторних актів про місцеві податки і збори, про благоустрій територій завідувачем Сектору ДРС у Вінницькій області було наголошено, що прийняття таких рішень органами місцевого самоврядування повинно відбуватись с обов’язковим дотриманням усіх процедур передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Довідково: У межах виконання заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього  підприємництва на 2017 рік в області реалізується проект «Створення мережі бізнес-омбудсмена у Вінницькій області», згідно якого у 2017 році ведеться робота по створенню представництв бізнес-омбудсмена в районах області.