На Хмельниччині відбулися консультації щодо реалізації регуляторної політики

12.08.2019

yuridicheskaya-konsultatsiya-1024x683Днями працівники Сектору ДРС у Хмельницькій області провели консультації з фахівцями об’єднаних територіальних громад. Під час них озглядалися проблемні питання, які виникають під час здійснення регуляторної діяльності, зокрема, планування, розробки, оприлюднення та прийняття регуляторних актів.

Завідувач Сектору Діна Трачук пояснила присутнім, що проекти рішень, які містять ознаки регуляторного акта повинні розроблятися та прийматися з дотриманням процедури, визначеної Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Крім того, відповідно до вимог статті 34 Закону проекти рішень повинні бути направлені до ДРС для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проекту рішення відповідно до принципів державної регуляторної політики. Також акцентувала увагу представників регуляторних органів на необхідності підготовки АРВ та М-тесту до проектів рішень відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2014 № 308 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151.

Діна Трачук зазначила, що структура М-тесту передбачає проведення консультацій з представниками малого та середнього бізнесу щодо регулювання, попередню оцінку регулювання, вимірювання впливу регулювання на малий бізнес та оцінку альтернативних варіантів і пом’якшувальних заходів. Проведення М-тесту дозволяє максимально повно оцінити прямі та адміністративні (інформаційні) витрати, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.

За результатами заходу досягнуто домовленості щодо продовження співпраці з Сектором ДРС у Хмельницькій області під час здійснення регуляторної діяльності об’єднаних територіальних громад.