Українські підприємці запустили власний Індекс свобод і можливостей

19.05.2016

Українські підприємці запустили власний Індекс свобод і можливостей. За 10-бальною шкалою від «-5» до «+5» у квітні він становить «-2,24».

Проект «Індекс свобод і можливостей підприємництва України» започаткований та реалізується Інститутом Свобод Бізнесу (www.ibf.com.ua) за підтримки Громадських рад при Мінекономрозвитку і ДРС.

Основна мета Індексу – дати підприємцям простий та доступний інструмент для самостійної оцінки стану бізнес-клімату в Україні.

Перше пілотне опитування, проведене 19-24 квітня Інститутом Свобод Бізнесу (ІСБ) й учасниками якого стало 182 підприємця, показало, що найгірша ситуація для українського бізнесу є у 5-ти сферах: ефективність судової влади (-4,22), корупція     (-4,19), доступність кредитних ресурсів (-3,85), державна підтримка (-3,74) та зарегульованість контролюючої системи (-3,61). Якби Індекс визначався лише за цими показниками, він би дорівнював «-3,92».

Найвищі результати зі знаком «+» продемонстрували сфери, що належать до компетенцій самих підприємців (освіченість персоналу, застосування маркетингових, інформаційних технологій тощо), хоча й вони не перевищують «одиниці». Держава удостоїлася єдиної позитивної оцінки, якою стала «простота реєстрації бізнесу» -+0,41. В той же час «ліквідація бізнесу» в Україні справа зовсім не проста (-3,3).

Підприємці відчувають гострий дефіцит інформації та підтримки з боку центральної й місцевої влади щодо можливостей розвитку бізнесу. Це стосується й програм, що реалізуються в Україні міжнародними інститутами (-2,82). Парадоксально, але якби не цей дефіцит, який свідчить про активний самостійний пошук бізнесом виходу з кризи, то на фоні низьких очікувань платоспроможності внутрішнього ринку (-2,36) стан, у якому перебуває сьогодні українське підприємництво, можна було б, мабуть, охарактеризувати як «депресія».

Детальніше ознайомитись з результатами Індексу можна на сайті ІСБ http://www.ibf.com.ua/rezultati-%D1%96ndeksu чи на сторінці у Facebook www.facebook.com/isb.ibf/

Завантажити (PDF, 351KB)